کلات دانلود مشاهده بارسلونا رئال مادرید

کلات: دانلود مشاهده بارسلونا رئال مادرید بارسلونا رئال مادرید گل راکیتیچ

گت بلاگز فرهنگی هنری بیش از هر چیز به گزیده کاری توجه کردم ، از نقاشی تا بازیگری جهت بازیگر کم‌ حاشیه سینما

مهدی احمدی به سوال‌های متعددی در زمینه سینما پاسخ داد. دیوار | سینما | پروژه | بازیگر | سینمای | بازیگری | بازیگران | کارگردانی

بیش از هر چیز به گزیده کاری توجه کردم ، از نقاشی تا بازیگری جهت بازیگر کم‌ حاشیه سینما

به گزارش خبرنگار حوزه سینماگروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ در سینما بازیگرانی هستند که کم حاشیه و یا بی حاشیه به کار خود می پردازند و جلو می روند. مهدی احمدی یکی از این بازیگران است که سال های زیادی در این عرصه فعالیت می کند. ما گفتگویی با وی راجع به مباحث متفاوت انجام دادیم که می خوانید.
آقای مهدی احمدی امسال در چند پروژه ایفای نقش کرده اید؟

عبارات مهم : دیوار

سالی که گذشت در سه پروژه «برگ جان» به کارگردانی مختاری، «پشت دیوار سکوت» به کارگردانی مسعود جعفری جوزانی و «چهل و هفت» به کارگردانی احمد اطراقچی و علیرضا تبریزی ایفای نقش کرده ام؛ البته فیلم «چهل و هفت» هنوز اکران نشده ولی قرار بر این است که یا در سی وششمین جشنواره ملی فجر به نمایش گذاشته شود و یا خارج از این جشنواره اکران شود.
چرا در ظاهر کم کار شده است اید و بدون حاشیه کار می کنید؟
من از شروع فعالیتم در عرصه بازیگری هم حاشیه نداشتم و تلاش می کردم که کارم را بدون حاشیه انجام بدهم ولی به هر حال کم کاری ظاهری یک فرد به این برمی گردد که گاهی شرایط زندگی اش عوض کردن می کند.
وی افزود: کار مهم من نقاشی است و در سال های اخیر درگیر پروژه های مرتبط با این هنر هستم و شاید همین امر باعث می شود که فعالیت کمتری در عرصه بازیگری داشته باشم.
گزیده کاری تا چه اندازه ای در دستور کار شما قرار گرفته است؟
شاید از ابتدای فعالیتم در عرصه بازیگری بیش از اندازه به گزیده کاری توجه کردم و در بعضی از سال ها به حاشیه کشیده شدم ولی اینگونه هم نیست که هر لحظه گزیده کار باشم .
وی افزود: به هر حال اگر تولیداتی که در سال های اخیر در سینمای کشور عزیزمان ایران دیده می شوند و فیلمنامه هایی که جهت من می فرستند از نظر کیفی از یک سطحی پایین تر باشند تمایلی به بازی در آنها ندارم البته ممکن است که این فیلم ها در آخر کار کیفیت خوبی داشته باشند.
از علت همکاری تان در سه پروژه «پشت دیوار سکوت»، «برگ جان» و «چهل و هفت» بگویید؟
من به سابقه کاری مختاری اشراف داشتم و می دانستم که فیلم های مستند خوبی داشته و جزو فیلمسازان به اصطلاح شریف هست. پروژه وی، پروژه ای بود که یک فیلم نامه خوب داشت و هر بازیگری می توانست بازی در آن را قبول کند.
وی افزود: در خصوص کار جعفری جوزانی هم می توانم بگویم که سال ها قبل در سر کار پروژه «پوریای ولی» با وی کار کردم و این کارگردان از من خواست که در میانه راه تولید پروژه «پشت دیوار سکوت» به عوامل این فیلم ملحق شوم. به هر حال بعضی مواقع آشنایی و دوستی آدم ها، افراد را به انجام کاری مجبور می کند؛ البته من جهت همکاری با پروژه «پشت دیوار سکوت» اضطراری نداشتم و دوست داشتم که با جعفری جوزانی همکاری کنم و جنس کار وی را تجربه کنم.
این بازیگر اظهار داشت: همکاری با این پروژه جهت من یک تجربه خیلی خوب و تازه بود.
احمدی ادامه داد: فیلم نامه پروژه «چهل و هفت» را هم اطراقچی و تبریزی جهت من فرستادند و متوجه شدم که فیلم نامه خوبی است که سه اپیزود دارد و نقشی را هم که پیشنهاد شده است بود را دوست داشتم. البته در حین کار متوجه شدم که اشتباه نکرده ام.
از زمانی که وارد عرصه بازیگری شدید نشانه خاصی را جهت خودتان در نظر گرفته اید؟ و آیا به این نشانه رسیده اید؟
به نظر من جهت یک بازیگر انتهایی وجود ندارد چون در هر پروژه و فیلمی که کار می کند فضایی را تجربه می کند که در قالب آن باید نقشش را به ایده آلی که تعریف شده است برساند و هنگامی که که کار تمام می شود، دوست دارد که نقش ها و آدم های دیگر را تجربه کند و این روند جهت بازیگر تمامی ندارد.
هم اکنون که در بطن سینما هستید فکر می کنید که سینمای ما چه کم و کاستی هایی دارد و به چه نقاط مثبتی دست پیدا کرده است؟
به نظر من آنچه که سینمای ما کم دارد، تکنسین سینما است لیکن در اغلب مواقع می بینیم که افراد زیادی می خواهند وارد عرصه کارگردانی شوند ولی افراد کمی علاقه دارند که تکنسین سینما باشند. تکنسین های سینما فعالان بخش های فنی آن هستند البته تکنسین های ما در حد سینمای خودمان جواب می دهند؛ ولی افرادی را نداریم که بتوانیم در سطح بین المللی مطرح کنیم؛ ولی چنین افرادی در بخش کارگردانی دیده می شوند و این امر به خاطر تمرکز بسیاری از افراد بر روی کارگردانی است.
وی افزود: به هر حال من فکر می کنم که پرسشها زیربنایی سینمای ما دچار مسئله شده است اند و در خور سینمای ما نیستند. این در صورتی است که ما جوان های مستعد و افرادی را داریم که اگر بر روی آنها سرمایه گذاری بشود می توانند سینمای ما را به جلو هدایت کنند.
آیا در سال تازه قراردادی بسته اید؟
در سال تازه قراردادی نبسته ام لیکن هم اکنون درگیر نمایشگاه نقاشی هستم و آن را جهت پاییز آماده می کنم. در این نمایشگاه آثار نقاشی به نمایش گذاشته می شوند که با آکرلیک و رنگ روغن به تصویر کشیده شده است اند و کارهای فیگوراتیو ملهم از فضای غرب و شرق به حساب می آیند.
شما به عنوان بازیگری که چند دهه سابقه فعالیت در این عرصه را داشته اید با توجه به نگاه امروز چه توصیه ای جهت جوان هایی که به عرصه بازیگری ورود می کنند، دارید؟
من فکر می کنم با توجه به آن چیزی که جهت خودم و افرادی که در کنار هم رشد کرده ایم رخ داده، علاقه به بازیگری جهت کسانی که می خواهند به این عرصه وارد بشوند حرف اول را می زند. عنوان بعدی توقع نداشتن است یعنی اینکه جهت هیچ کس با ایفای نقش در یک یا دو فیلم اتفاق خاصی نمی افتد و افراد در طول وقت پخته تر می شوند و توقع هایی که دارند فراهم می شود.
وی افزود: به نظر من دانش، سواد، خواندن کتاب و در فضای هنر بودن یکی دیگر از مباحثی است که افرادی که می خواهند به عرصه بازیگری وارد شوند باید به آن توجه کنند. اگر یک بازیگر، نقاش و موزیسین در فضای هنر نباشد به بیراهه می رود.
این بازیگر خاطرنشان کرد: انسان باید فضای هنر را جهت خودش حفظ بکند و در آن غوطه بخورد، یاد بگیرد، تجربه کند و نترسد.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: دیوار | سینما | پروژه | بازیگر | سینمای | بازیگری | بازیگران | کارگردانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog